Plugins - Akismet - en to bg translation catalogue (183 entries)

en: (opens in a new tab)
bg: (отваря се в нов раздел)

note: translators: The placeholder is the name of a subscription level, like "Plus" or "Enterprise" .
en: Upgrade to %s
bg: Надграждане до %s

en: Learn more about usage limits.
bg: Научи повече за използваните лимити.

en: Your account has been restricted
bg: Вашият профил е ограничен

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
bg: Използването на вашият Akismet профил  наближава лимитът на текущия план

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
bg: Използването на вашият Akismet профил е надвишил лимита на плана

note: translators: The placeholder is a URL to the Akismet contact form.
en: Please enter a new key or <a href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>.
bg: Въведете нов ключ или <a href="%s" target="_blank"> се свържете с помощния център на  Akismet</a>

en: Your API key is no longer valid.
bg: Вашият API ключ вече не е валиден.

note: translators: The placeholder is for showing how much of the process has completed, as a percent. e.g., "Checking for Spam (40%)"
en: Checking for Spam (%1$s%)
bg: Проверяване на Спам (%1$s%)

en: No comment history.
bg: Няма история на коментарите.

en: Akismet was unable to recheck this comment.
bg: Akismet не успя да провери този коментар.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
bg: Akismet не успя да провери този коментар, но автоматично ще опита отново.

note: translators: The placeholder is a WordPress PHP function name.
en: Comment was caught by %s.
bg: Коментарът е прихванат от %s.

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
bg: Akismet не е конфигуриран. Въведи ключ за API.

en: Enter your API key
bg: Въведете ключ за API

en: Set up a different account
bg: Създаване на друг профил

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
bg: Настройте Akismet профил за включване на спам филтриране на този сайт.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
bg: Akismet не може да провери повторно коментарите за спам.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
bg: Нямате право да правите това.

en: Stats response could not be decoded.
bg: Резултат от статистиките не може да бъде декодиран.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
bg: В момента не е възможно извлечение на статистиката. Опитайте отново.

en: API key must be set to fetch stats.
bg: Ключ за API трябва да бъде въведен за да изведе статистиките.

en: Do not display privacy notice.
bg: Да не се показва съобщение за поверителност.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
bg: Показване на съобщение за поверителност под формите за коментари.

en: Akismet privacy notice
bg: Akismet съобщение за поверителност

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Comment discarded.
bg: Коментарът е отхвърлен.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
bg: Ключът за API е поставен и не може да бъде изтрит.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
bg: Предоставената стойност не е валиден и регистриран ключ за API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
bg: Ключът за API е поставен и не може да бъде променян през API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
bg: Периодът от време, за който ще извежда статистика. Възможности: 60 дни, 6 месеца, всичко

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
bg: Ако е избрано, показва броя на одобрените коментари до всеки автор в страницата с коментари.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
bg: Ако е избрано, Akismet автоматично отхвърля най-очевидния спам автоматично, вместо да го поставя в спам директорията.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
bg: 12 символен Akismet ключ за API. Наличен на akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
bg: Сайтът ви не може да се свърже със сървърите на Akismet.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
bg: API ключът за Akismet беше дефиниран в %s файла.

en: Manual Configuration
bg: Ръчни Настройки

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
bg: На тази страница можете да обновите Akismet настройките и да видите спам статистиките.

en: Connect with API key
bg: Свързване с API ключ

note: translators: %s is the WordPress.com username
en: You are connected as %s.
bg: Свързан сте като %s.

en: Connect with Jetpack
bg: Свръвзване с Jetpack

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
bg: Използвайте връзката си с Jetpack, за да активирате Akismet.

en: Eliminate spam from your site
bg: Елиминирайте спама от вашият сайт

note: translators: The placeholder is a URL for checking pending comments.
en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
bg: Желате ли <a href="%s">проверите чакащите коментари</a>?

en: Set up your Akismet account
bg: Настройте вашият Akismet профил

en: Statistics
bg: Статистики

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
bg: Използван от милиони, Akismet е може би най-добрият метод за <strong>защита на вашия сайт от спам</strong>. Предпазва го, дори докато спите. За да започнете, отидете в <a href="admin.php?page=akismet-key-config">страницата с Akismet настройки</a>, за да настроите ключа за API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
bg: Използван от милиони, Akismet е може би най-добрият метод за <strong>защита на вашия сайт от спам</strong>. Сайтът ви е напълно конфигуриран и защитен, дори докато спите.

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
bg[0]: %s коментар беше разпознат като спам.
bg[1]: %s коментара бяха разпознати като спам.

en: No comments were caught as spam.
bg: Не бяха открити спам коментари.

note: translators: %s: Number of comments.
en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
bg[0]: Akismet провери %s коментар.
bg[1]: Akismet провери %s коментара.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
bg: Няма коментари за проверка. Akismet проверява само списъка с Чакащи коментари.

en: Comment not found.
bg: Коментарът не е намерен.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
bg[0]: %d коментар не може да бъде проверен.
bg[1]: %d коментара не могат да бъдат проверени.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
bg[0]: %d коментар е преместен в Спам.
bg[1]: %d коментара бяха преместени в Спам.

note: translators: %d: Number of comments.
en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
bg[0]: Обработен е %d коментар.
bg[1]: Обработени са %d коментара.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d could not be checked.
bg: Коментар №%d не може да бъде проверен.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Failed to connect to Akismet.
bg: Връзката с Akismet е неуспешна.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is not spam.
bg: Коментар №%d не е спам.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is spam.
bg: Коментар №%d е спам.

note: translators: %s: number of false positive spam flagged by Akismet
en: %s false positive | %s false positives
bg[0]: %s грешен положителен резултат
bg[1]: %s грешни положителени резултатати

note: translators: %s: number of spam missed by Akismet
en: %s missed spam | %s missed spam
bg[0]: %s пропуснат спам
bg[1]: %s пропуснати спам

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
bg: Нямате абонаментен план за Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
bg: Абонаментът ви за Akismet е спрян.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
bg: Абонаментът ви за Akismet е прекратен.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
bg: Вашето плащане не може да бъде обработено. Моля, <a href="%s" target="_blank">обновете своите данни за плащане</a>.

en: Please update your payment information.
bg: Обновете своите данни за плащане.

note: translators: %s: Number of minutes.
en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
bg[0]: Akismet ви спести %d минута!
bg[1]: Akismet ви спести %d минути!

note: translators: %s: Number of hours.
en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
bg[0]: Akismet ви спести %d час!
bg[1]: Akismet ви спести %d часа!

note: translators: %s: Number of days.
en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
bg[0]: Akismet ви спести %s ден!
bg[1]: Akismet ви спести %s дни!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
bg: Akismet филтрира спама, за да се фокусирате над важните неща.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
bg: Не е възможно да се установи връзка с akismet.com. Моля прегледайте  <a href="%s" target="_blank">нашите инструкции относно защитните стени</a> и проверете настройките на вашия сървър.

en: The API key you entered could not be verified.
bg: Въведеният ключ за API не може да бъде проверен.

en: All systems functional.
bg: Всички системи функционират.

en: Enabled.
bg: Активиран.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
bg: Akismet се сблъска с проблем при предишна SSL заявка и я деактивира временно. Скоро ще започне отново да използва SSL за заявки.

en: Temporarily disabled.
bg: Временно деактивирано.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
bg: Вашият уеб сървър не може да извършва SSL заявки; свържете се с вашия уеб хостинг и ги помолете да добави поддръжка за SSL заявки.

en: Disabled.
bg: Деактивиран.

en: This comment was reported as not spam.
bg: Коментарът беше докладван, че не спам.

en: This comment was reported as spam.
bg: Коментарът беше докладван като спам.

note: Plugin URI of the plugin
en: https://akismet.com/
bg: http://akismet.com/

en: Manually enter an API key
bg: Ръчно въвеждане на API ключ

en: Contact Akismet support
bg: Връзка с екипа за помощ на Akismet

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
bg: Няма страшно! Свържете се с нас и ще помогнем с оправянето на проблема.

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is suspended.
bg: Абонаментът ви за %s е прекратен

note: translators: %s is the WordPress.com email address
en: Your subscription for %s is cancelled.
bg: Абонаментът ви за %s е прекратен

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
bg: Вашият ключ е невалиден. Опитайте отново.

en: There is a problem with your API key.
bg: Има проблем с ключа ви.

note: translators: the placeholder is a clickable URL to the Akismet account upgrade page.
en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
bg: Помогнете ни в борбата със спама като вземете премиум профил и <a href="%s" target="_blank">допринесете с избрана от вас сума</a>.

note: translators: The placeholder is a URL. translators: The placeholder is a URL to the Akismet contact form.
en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
bg: Свържете се с <a href="%s" target="_blank">поддръжката на Akismet</a> за помощ.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
bg: Посетете <a href="%s" target="_blank">профила си в Akismet</a>, за да активирате абонамента си отново.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
bg: Има вероятност защитата ви (firewall) да ни блокира. Свържете се с хостинг доставчика си и му изпратете <a href="%s" target="_blank">упътването ни за защитите</a>.

note: translators: The placeholder is a URL.
en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
bg: Вашата хостинг компания или сървър администраторът е деактивирал PHP функцията  <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet не може да работи правилно, докато това не се поправи.</strong> Моля, свържете се с хостинг компанията или администратора си и им дайте <a href="%s" target="_blank">тази информация относно системните изисквания на Akismet </a>.

en: Network functions are disabled.
bg: Мрежовите функции са изключени.

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
bg: За повече информация: %s

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
bg: Някои коментари все още не са били проверени за спам с Akismet. Те са били временно задържани за модериране и автоматично ще се проверят отново по-късно.

en: Akismet has detected a problem.
bg: Проблем с  Akismet

en: Change
bg: Промяна

en: Upgrade
bg: Надграждане

en: Active
bg: Активен

en: Missing
bg: Липсващ

en: Suspended
bg: Прекратен

en: Cancelled
bg: Прекратен

en: Disconnect this account
bg: Изключване на профил

en: Note:
bg: Бележка:

en: Always put spam in the Spam folder for review.
bg: Винаги пращай спама в папката за спам за одобрение.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
bg: Автоматично трий най-очевидния и агресивен спам, за да не се налага да го виждам.

en: Accuracy
bg: Точност

en: All time
bg: От началото

en: Spam blocked | Spam blocked
bg[0]: Блокиран спам

en: Past six months
bg: Последните шест месеца

note: translators: 1: WordPress documentation URL, 2: Akismet download URL.
en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
bg: Моля <a href="%1$s">обновете WordPress</a> до последната версия или <a href="%2$s">преминете на версия 2.4 на Akismet</a>.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
bg: Akismet е одобрил този коментар по време на автоматичен повторен опит.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
bg: Akismet е уловил този коментар като спам по време на автоматично филтриране на коментарите.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as not spam.
bg: %s докладва, че този коментар не е спам.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as spam.
bg: %s докладва коментарът като спам.

note: translators: %1$s is a username; %2$s is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: %1$s changed the comment status to %2$s.
bg: %1$s промени състоянието на коментара на %2$s.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
bg: Akismet не успя да провери този коментар (%s), но автоматично ще опита отново.

en: Akismet cleared this comment.
bg: Akismet изчисти този коментар.

note: translators: The placeholder is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: Comment status was changed to %s
bg: Статусът на коментара е променен на %s

en: Akismet caught this comment as spam.
bg: Akismet улови този коментар като спам.

note: translators: The placeholder is the number of pieces of spam blocked by Akismet.
en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
bg[0]: <strong class="count">%1$s нежелан коментар</strong>, блокиран от <strong>Akismet</strong>
bg[1]: <strong class="count">%1$s нежелани коментара</strong>, блокирани от <strong>Akismet</strong>

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Spam Blocked
bg: Спамът беше блокиран

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
bg: Показване броя на спам коментарите, които Akismet е прихванал

en: Akismet Widget
bg: Джаджа на Akismet

en: Cleaning up spam takes time.
bg: Чистенето на спам отнема време.

note: translators: The Akismet configuration page URL.
en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
bg: Моля, проверете <a href="%s">настройките на Akismet</a> и се свържете с хостинг компанията си, ако проблемите продължават.

note: translators: The placeholder is an amount of time, like "7 seconds" or "3 days" returned by the function human_time_diff().
en: %s ago
bg: преди %s

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s approved | %s approved
bg[0]: %s одобрен
bg[1]: %s одобрени

en: History
bg: История

en: View comment history
bg: Преглед историята на коментарите

note: translators: %s: Username.
en: Un-spammed by %s
bg: %s е маркирал коментара като не-спам

note: translators: %s: Username.
en: Flagged as spam by %s
bg: Отбелязан като спам от %s

en: Cleared by Akismet
bg: Одобрено от Akismet

en: Flagged as spam by Akismet
bg: Маркирано като спам от Akismet

en: Awaiting spam check
bg: Очакващи проверка за спам

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
bg: Повторната проверка на този коментар не беше успешна (%s).

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
bg: Akismet провери отново този коментар и го изчисти.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
bg: Akismet провери отново този коментар и го отбеляза като спам.

en: Check for Spam
bg: Проверка на опашката за спам

note: translators: %s: Comments page URL.
en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
bg: В момента няма <a href='%s'>спам</a>.

note: translators: 1: Number of comments, 2: Comments page URL.
en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
bg[0]: Има <a href="%2$s">%1$s коментар</a> в спам в момента.
bg[1]: Има <a href="%2$s">%1$s коментара</a> в спам в момента.

note: translators: %s: Akismet website URL.
en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
bg: <a href="%s">Akismet</a> блокира спама към сайта ви.

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментар.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментара.

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Comments page URL, 3: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е предпазил сайта ви от <a href="%2$s">%3$s спам коментар</a>.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е предпазил сайта ви от <a href="%2$s">%3$s спам коментра</a>.

[ctx: comments]
en: Spam
bg: Спам

en: Cheatin&#8217; uh?
bg: Шмекеруваме, а?

en: Akismet Support
bg: Поддръжка на Akismet

en: Akismet FAQ
bg: Често задавани въпроси за Akismet

en: For more information:
bg: За повече информация:

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
bg: Състояние на абонамента - активен, прекратен, отменен.

en: Status
bg: Статус

en: The Akismet subscription plan
bg: Абонаментен план за Akismet

en: Subscription Type
bg: Вид абонамент

en: Account
bg: Профил

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
bg: Изберете дали да триете най-очевидния спам автоматично или ръчно от папката за спам.

en: Strictness
bg: Ниво на контрол

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
bg: Показване на броя одобрени коментари до всеки автор на коментари в страницата списък с коментари.

en: Comments
bg: Коментари

en: Enter/remove an API key.
bg: Добавяне/премахване на ключ за API

en: API Key
bg: API ключ

en: Akismet Configuration
bg: Настройки на Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
bg: На тази страница виждате статистика за филтрирания спам.

en: Akismet Stats
bg: Akismet Статистики

en: Click the Use this Key button.
bg: Натиснете върху бутона "Използване на този ключ".

en: Copy and paste the API key into the text field.
bg: Копиране на ключа за API в следващото поле.

en: If you already have an API key
bg: Ако вече имате ключ за API

en: Enter an API Key
bg: Въвеждане на API ключ

note: translators: %s: a link to the signup page with the text 'Akismet.com'.
en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
bg: За да получите ключ за API трябва да се регистрирате в %s

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
bg: Трябва да въведете ключ за API, за да активирате Akismet на сайта си.

en: New to Akismet
bg: Нов в Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
bg: На тази страница можете да настроите Akismet.

en: Akismet Setup
bg: Настройка на Akismet

en: Overview
bg: Преглед

en: Re-adding...
bg: Повторно добавяне...

en: (undo)
bg: (отмяна)

en: URL removed
bg: Връзката е изтрита

en: Removing...
bg: Изтриване...

en: Remove this URL
bg: Изтриване на тази връзка

en: Settings
bg: Настройки

en: Comment History
bg: История на коментарите
