Themes - Hestia - en to bg translation catalogue (250 entries)

note: Description of the theme
en: Hestia is a modern WordPress theme for professionals. It fits creative business, small businesses (restaurants, wedding planners, sport/medical shops), startups, corporate businesses, online agencies and firms, portfolios, ecommerce (WooCommerce), and freelancers. It has a multipurpose one-page design, widgetized footer, blog/news page and a clean look, is compatible with: Flat Parallax Slider, Photo Gallery, Travel Map and Elementor Page Builder . The theme is responsive, WPML, Retina ready, SEO friendly, and uses Material Kit for design.
bg: Hestia е модерна WordPress тема за професионалисти. Тя покрива креативния бизнес, малкия бизнес (ресторанти, организатори на сватби, магазини за спортни и медицински стоки), стартиращи и корпоративни бизнеси, онлайн агенции, портфолиа, електронни магазини (WooCommerce), и фрийлансъри. Разполага с многоцелеви дизайн на единична страница, футър с джаджи, страница за блог или новини, както и изчистен изглед. Съвместима е с: Flat Parallax Slider, Photo Gallery, WPML, Travel Map и Elementor Page Builder. Темата е с адаптивна за мобилните устройства дизайн, готова за Retina, оптимизирана за търсачките, и използва Material Kit за дизайн.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
bg: Страницата не е открита.

en: Import Demo Content
bg: Въведете тестово съдържание

en: or customize the theme
bg: или конфигурирайте темата

en: Posts/Pages Layout
bg: Структура на публикациите/страниците

note: translators: %s - theme name
en: Submit a review
bg: Изпратете отзив

note: translators: %s - theme name
en: Are you are enjoying %s? We would love to hear your feedback.
bg: Възползвате ли се от възможностите на %s? Ще се радваме да получим обратната ви връзка.

en: Leave us a review
bg: Оставете ни мнение

note: translators: %s - theme name
en: Join our Facebook Group
bg: Присъединете се към нашата Facebook група

note: translators: %s - theme name
en: Join the community of %s users. Get connected, share opinions, ask questions and help each other!
bg: Присъединете се към общността на %s потребители. Свържете се, споделяйте мнения, задавайте въпроси и си помагайте!

note: translators: %s - theme name
en: %s Community
bg: %s Общност

en: Share on Email
bg: Споделяне по имейл

en: Settings
bg: Настройки

note: translators: %s - theme name
en: %s is now installed and ready to use. We've assembled some links to get you started.
bg: %s е инсталирана и готова за използване. Събрахме няколко връзки, които ще ви помогнат да започнете.

en: Disable Footer
bg: Деактивиране на футъра

en: Disable Navigation
bg: Деактивирай навигацията

en: Components
bg: Компоненти

en: Hi! We've noticed you were using Zelle before. To make your transition easier, we can help you keep the same beautiful homepage you had before, by converting it into an Elementor template. This option will also import your homepage content.
bg: Здравейте! Забелязахме, че вече сте използвали Zelle. За да улесним прехода ви, можем да ви помогнем да запазите същата красива начална страница, която сте имали преди, като я конвертирате в шаблон Elementor. Тази опция ще импортира и съдържанието на началната ви страница.

en: Want to keep using Zelle's homepage?
bg: Искате ли да продължите да използвате началната страница на Zelle?

note: translators: %s - theme name
en: With %s, you can choose from multiple unique demos, specially designed for you, that can be installed with a single click. You just need to choose your favorite, and we will take care of everything else.
bg: С %s можете да изберете от множество уникални демонстрации, специално направени за вас, които могат да бъдат инсталирани с едно натискане на бутон. Изберете любимата си, а ние ще се погрижим за всичко друго.

en: Hestia now comes with a sites library with various designs to pick from. Visit our collection of demos that are constantly being added.
bg: Hestia вече пристига с библиотека от сайтове с разнообразни дизайни, от които да изберете. Посетете колекцията ни от демонстрации, където постоянно се добавят нови.

en: All
bg: Всички

en: First
bg: Първа

en: Display
bg: Показване

en: Create SendinBlue Account
bg: Създаване на SendinBlue Акаунт

note: translators: %1$s is Plugin name
en: In order to add a contact form to this section, you need to install the %1$s plugin. Then follow %2$sthis guide%3$s to create your form.
bg: За да можете да добавите контактна форма в тази секция, Вие трябва да инсталирате %1$s плъгин. След това да следвате %2$sтози съветник%3$s за да създадете Вашата форма.

en: Featured Image Homepage
bg: Избрано изображение за Началната страница

en: Footer socials menu
bg: Социално меню за футъра

en: Custom Page
bg: Потребителска страница

en: Header socials menu
bg: Социално меню за хедъра

en: Front page
bg: Предна страница

note: translators: %1$s is Theme Name, %2$s is WordPress
en: %1$s | Developed by %2$s
bg: %1$s | Разработено от %2$s

note: translators: %s is Feature name translators: %s Feature name
en: More Options Available for %s in the PRO version.
bg: Повече опции са достъпни за %s в PRO версията.

en: Disable
bg: Забраняване

en: Border radius
bg: Радиус на рамката

en: Padding (px)
bg: Отстъп (px)

en: Infinite Scroll
bg: Безкрайно скролиране

en: Number
bg: Число

en: Post Pagination
bg: Пагинация за публикациите

en: Excerpt length
bg: Дължина на откъс

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Blog Post Content
bg: Съдържание на блог публикация

en: This process will set up your website, install required plugins, import demo content (pages, posts, media) and set up the customizer options.
bg: Този процес ще настрои уебсайта, инсталира необходимите плъгини, импортира демо съдържание (страници, публикации, медия) и настрои опциите на къстомайзера.

en: Sites Library
bg: Библиотека на сайтовете

en: Here is where you must add the "SendinBlue Newsletter" widget.
bg: Тук е където трябва да добавите "SendinBlue Newsletter" джаджата.

en: SendinBlue > Home
bg: SendinBlue > Начало

en: Parallax
bg: Паралакс

en: Second Layer
bg: Втори слой

en: First Layer
bg: Първи слой

en: Extra
bg: Екстра

en: Read more
bg: Прочетете повече

en: Featured Posts
bg: Избрани публикации

en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported. Make sure your site is fast and secure, by upgrading PHP to the latest version.
bg: Забелязахме, че използвате стара версия на PHP, която вече не се поддържа. Обновете PHP до последната версия, за да бъде сайтът ви бърз и сигурен.

en: Header Settings
bg: Настройки на заглавката

en: Header Gradient
bg: Градиент на заглавката

note: translators: Upsell to get the pro version translators: %s Required action
en: Hestia front-page is not multi-language compatible, for this feature %s.
bg: Началната страница на Hestia не поддържа многоезичност за тази версия %s.

en: Enable Header Image Sitewide
bg: Показване на заглавното изображение навсякъде в сайта

en: Header Background
bg: Фон на заглавката

en: Content
bg: Съдържание

en: Posts & Pages
bg: Публикации и Страници

en: Enable Search in Menu
bg: Включване на търсачка в менюто

en: Enable Scroll to Top
bg: Включване на бутон за връщане в начало на страницата

[ctx: label]
en: Search for:
bg: Търсене за

en: Footer Four
bg: Четвърти футър

note: Template Name of the theme
en: Page with Sidebar
bg: Страница със странична лента

en: Menu
bg: Меню

note: translators: 1 - link to customizer setting. 2 - 'customizer'
en: Change this subtitle in the %s.
bg: Промененте това подзаглавие в %s.

note: translators: 1 - link to customizer setting. 2 - 'customizer'
en: Change in the %s
bg: Променете в %s

en: Layout
bg: Оформление

en: Second
bg: Второ

en: Very Top Bar
bg: Най-горната лента

en: Navigation
bg: Навигация

en: Header Options
bg: Опции на хедъра

en: Enable Sharing Icons
bg: Разрешаване на бутоните за споделяне

en: Footer Options
bg: Настройки за най-долната част на сайта

en: font size
bg: размер на шрифта

en: Body
bg: Тяло

en: font family
bg: шрифт

en: Headings
bg: Заглавия

en: Font Subsets
bg: Подмножества на шрифта

en: Typography
bg: Типография

en: Google Fonts
bg: Гугъл шрифтове

en: Standard Fonts
bg: Стандартни шрифтове

en: Default
bg: По подразбиране

en: Display a frontpage section wherever you like by adding its shortcode in page or post content.
bg: Показва секцията на видимата страница независимо дали сте добавили неговия кратък код в страницата или съдържанието на публикацията.

en: Shortcodes for each section
bg: Кратки кодове за всеки раздел

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s Comment | %1$s Comments
bg[0]: %1$s Коментар
bg[1]: %1$s Коментара

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One comment
bg: Един коментар

en: Activating
bg: Активиране

en: Install and activate
bg: Инсталиране и активиране

note: translators: 1 - link to customizer setting. 2 - 'customizer'
en: Customizer
bg: Къстомайзер

en: Change in the Customizer
bg: Променете в къстомайзера

en: The ability to reorganize your Frontpage Sections more easily and quickly.
bg: Възможност за лесно и бързо реорганизиране на разделите в началната ви страница.

en: Go to the Customizer
bg: Отидете до къстомайзера

en: Drag and drop panels to change the order of sections.
bg: Панели за влачене и пускане за промяна на реда на разделите.

en: The ability to reorganize your Frontpage sections more easily and quickly.
bg: Възможност за реорганизиране на Вашите раздели на вашата видима страница по-лесно и бързо.

en: PRO
bg: Про

note: Template Name of the theme
en: Page Builder Full Width
bg: Пълна ширина на строителя на страници

note: Template Name of the theme
en: Page Builder Blank
bg: Празна страница за строителя на страници

en: This sidebar is active but empty. In order to use this layout, please add widgets in the sidebar
bg: Тази странична лента е активна но празна. В случай, че използвате това оформление, моля добавете джаджи в страничната лента

en: Blog Sidebar Layout
bg: Оформление на страничната лента на блога

en: Right Sidebar
bg: Дясна странична лента

en: Left Sidebar
bg: Лява странична лента

en: Full Width
bg: Пълна ширина

en: Page Sidebar Layout
bg: Оформление на страничната лента на страницата

en: WooCommerce Sidebar
bg: Странична лента за WooCommerce

note: Template Name of the theme
en: Fullwidth Template
bg: Шаблон за пълна ширина

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Categories:
bg: Категории:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
bg: Изглежда не успяваме да намерим това, което търсите. Търсенето би могло да помогне.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
bg: Няма съвпадения с критериите ви за търсене. Опитайте отново с други ключови думи.

en: Get started here
bg: Започнете тук

note: translators: %s is Link to new post
en: Ready to publish your first post? %s.
bg: Готови ли сте да публикувате първа си публикация? %s.

note: translators: %1$s is Time since post, %2$s is author Close tag
en: %1$s ago %2$s
bg: %1$s преди %2$s

note: translators: %1$s is Author name wrapped, %2$s is Time
en: By %1$s, %2$s
bg: От %1$s, %2$s

note: translators: search result
en: Search Results for: %s
bg: Резултати при търсенето на: %s

note: translators: %d is number of items
en: %d item | %d items
bg[0]: %d артикул
bg[1]: %d артикула

en: View your shopping cart
bg: Вижте Вашата количка

en: Share on Twitter
bg: Споделяне в Twitter

en: Share on Facebook
bg: Споделяне във Facebook

en: Related Posts
bg: Свързани публикации

en: What's on your mind?
bg: Какво си мислите?

en: Website
bg: Уебсайт

en: Name
bg: Име

note: translators: %s is Link to login
en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
bg: Вие трябва да сте <a href="%s">влезнали</a> за да публикувате коментар.

en: Reply
bg: Отговор

en: (Edit)
bg: (Редактиране)

note: translators: %1$s is Date, %2$s is Time
en: &#183; %1$s at %2$s
bg: &#183; %1$s на %2$s

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Next page
bg: Следваща страница

note: translators: %s is Category name
en: View all posts in %s
bg: Вижте всички публикации в %s

en: Button
bg: Бутон

note: translators: 1 - link to customizer setting. 2 - 'customizer'
en: Change this subtitle in %s.
bg: Променете това подзаглавие в %s.

note: translators: 1 - link to customizer setting. 2 - 'customizer'
en: customizer
bg: къстомайзер

en: View PRO Features
bg: Вижте Про функциите

en: Subscribe to our Newsletter
bg: Запишете се за нашият информационен бюлетин

en: Subscribe
bg: Записване

en: Products
bg: Продукти

en: Shop
bg: Магазин

en: If enabled, the theme will use a boxed layout.
bg: Ако разрешите, темата ще използва кутиено оформление.

en: Boxed Layout
bg: С фиксирана ширина

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Contact Content
bg: Съдържание за контакт

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Form Title
bg: Заглавие на формата

en: Contact Us
bg: Свържете се с нас

en: Get in Touch
bg: Свържете се с нас

en: Background Image
bg: Фоново изображение

en: Contact
bg: Контакт

en: Accent Color
bg: Основен цват

en: Number of Items
bg: Брой на елементи

en: Section Subtitle
bg: Подзаглавие на раздела

en: Section Title
bg: Заглавие на раздела

en: Blog
bg: Блог

en: Change this subtitle in the Customizer
bg: Променете това подзаглавие в Къстомайзера

en: Button URL
bg: URL на бутона

en: Button text
bg: Текст на бутона

en: Big Title Background
bg: Фон за голямото заглавие

en: Big Title Section
bg: Раздел за голямото заглавие

en: About Content
bg: Съдържание за Относно

en: Disable section
bg: Забраняване на раздел

en: About
bg: Относно

en: Recommended Plugins
bg: Препоръчани плъгини

note: translators: Orbit Fox Companion
en: If you want to take full advantage of the options this theme has to offer, please install and activate %s.
bg: Ако искате да вземете пълната гама от опции на тази тема, моля да инсталирате и активирате %s.

en: It is highly recommended that you install the companion plugin to have access to the Frontpage features, Team and Testimonials sections.
bg: Високо препоръчително е да инсталирате плъгина придружител за да имате достъп до функциите за видимата страница, разделите за екип и препоръки.

en: Deactivate
bg: Деактивиране

en: Activate
bg: Активиране

en: 24/7 HelpDesk Professional Support
bg: 24/7 Помощен център Професионална поддръжка

en: Quality Support
bg: Квалифицирана поддръжка

en: Change colors for the header overlay, header text and navbar.
bg: Променете цветовете за фона на хедъра, текста на хедъра и навигационната лента.

en: Fully Customizable Colors
bg: Напълно персонализиращи се цветове

en: You will be able to add more content to your site header with an awesome slider.
bg: Вие ще можете да добавите повече съдържание във Вашият хедър на сайта си с страхотния слайдер.

en: Header Slider
bg: Хедър слайдер

en: You can use any background image you want.
bg: Вие можете да използвате фоново изображение, което поискате.

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Big title, Features, About, Team, Testimonials, Subscribe, Blog, Contact
bg: Голямо заглавие, Функции, Относно, Екип, Препоръки, Записвания, Блог, Контакт

en: Ready for e-commerce. You can build an online store here.
bg: Готови сте за e-commerce. Вие можете да изградите онлайн магазин тук.

en: WooCommerce Compatible
bg: WooCommerce съвместима

en: Responsive layout. Works on every device.
bg: Респонзив оформление. Работи на всяко устройство.

en: Mobile friendly
bg: Мобилно приятелско

note: translators: s - theme name
en: Get %s now!
bg: вземете %s сега!

en: Using the WordPress Customizer you can easily customize every aspect of the theme.
bg: Чрез използване на WordPress Къстомайзера Вие лесно можете да промените всяка част на темата.

en: We have compiled a list of steps for you to take so we can ensure that the experience you have using one of our products is very easy to follow.
bg: Ние компилирахме списък със стъпки за през които да преминете, за да сме сигурни, че използването на нашият продукт ще е лесен за Вас.

en: Recommended actions
bg: Препоръчителни действия.

en: In the documentation below you will find an easy way to build a great looking landing page using a drag-and-drop content builder plugin.
bg: В документацията отдолу Вие ще намерите лесен начин да изградите добре изглеждаща начална страница, като използвате плъгина за строител на съдържанието чрез влачене и пускане.

en: Build a landing page with a drag-and-drop content builder
bg: Изградете начална страница със строителя на съдържание чрез влачене и пускане

en: If you find yourself in a situation where everything on your site is running very slowly, you might consider having a look at the documentation below where you will find the most common issues causing this and possible solutions for each of the issues.
bg: Ако се окажете в ситуацията всичко в сайта да се зарежда много бавно, документацията по-долу може да ви се окаже полезна, посочвайки ви най-честите причини за това, както и възможни решения за всеки от предположените проблеми.

en: Speed up your site
bg: Ускорете сайта си

en: View how to do this
bg: Прегледайте как да направите това

en: If you want to make changes to the theme's files, those changes are likely to be overwritten when you next update the theme. In order to prevent that from happening, you need to create a child theme. For this, please follow the documentation below.
bg: Ако желаете да направите промени по файловете на темата, тези промени ще се презапишат, когато дойде следващ ъпдейт на темата. За да предотвратите това, Вие трябва да създадете дъщерна тема. За това молим да следвате документацията отдолу.

en: Create a child theme
bg: Създаване на дъщерна тема

en: Want to get the gist on the latest theme changes? Just consult our changelog below to get a taste of the recent fixes and features implemented.
bg: Искате да получите същината на последните промени по темата? Само се консултирайте с нашият changelog отдолу за да вземете само последните поправки и имплементирани функции.

en: Read full documentation
bg: Прочетете пълната документация

en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use Hestia.
bg: Трябват ви повече детайли? Моля проверете нашата пълна документация за детайлна информация как да използвате Hestia.

en: We want to make sure you have the best experience using Hestia, and that is why we have gathered all the necessary information here for you. We hope you will enjoy using Hestia as much as we enjoy creating great products.
bg: ние искаме да сме сигурни, че имате най-доброто изживяване чрез използване на Hestia, и за това ние сме събрали цялата необходима информация тук за Вас. Ние се надяваме, че Вие ще се наслаждавате на използването на Hestia, толкова колкото ние се наслаждавахме при направата на тези страхотни продукти.

en: Contact Support
bg: Свържете се с поддръжката

en: Free vs PRO
bg: Бесплатно VS Про

en: Support
bg: Поддръжка

en: Useful Plugins
bg: Полезни плъгини

en: Recommended Actions
bg: Препоръчани действия

en: Getting Started
bg: Започенете

en: About Hestia
bg: Относно Hestia

en: Blog Settings
bg: Настройки на блога

en: Frontpage Sections
bg: Раздели за видимата страница

en: Appearance Settings
bg: Настройки за външния вид

en: A fully customizable pricing plans section.
bg: Раздел за напълно приспособими ценови таблици.

en: Portfolio section with two possible layouts.
bg: Раздел за портфолио с две възможни оформления.

note: translators: Upsell to get the pro version translators: %s Required action
en: Get the PRO version!
bg: Вземете Про версия!

en: Section Reordering
bg: Пренареждане на разделите

en: Pricing Plans Section
bg: Раздел с ценови планове

en: Jetpack Portfolio
bg: Jetpack Портфолио

en: Documentation
bg: Документация

note: translators: %s Path in plugin wrapped
en: After installing the plugin, you need to navigate to %s and configure the plugin.
bg: След инсталирането на плъгина, Вие трябва да отидете до %s и да конфигурирате плъгина.

en: SendinBlue plugin
bg: SendinBlue плъгин

en: Add Icon
bg: Добавяне на икона

en: Remove Icon
bg: Премахване на икона

en: Social icons
bg: Социални икони

en: None
bg: Нищо

en: Image type
bg: Тип на изображение

en: Upload Image
bg: Качване на изображение

en: Image
bg: Изображение

note: translators: Fontawesome link with full list of icons available
en: Note: Some icons may not be displayed here. You can see the full list of icons at %1$s.
bg: Забележка: Някои икони може да не се показват тук. Вие можете да видите пълният списък с икони на %1$s.

en: Icon
bg: Икона

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Shortcode
bg: Кратък код

en: Link
bg: Линк

en: Text
bg: Текст

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Title
bg: Заглавие

en: Color
bg: Цвят

en: Customizer Repeater
bg: Репийтър за къстомайзера

en: About background
bg: Фон на Относно

en: WooCommerce plugin
bg: WooCommerce плъгин

note: translators: %1$s is Plugin Name
en: To have access to a shop section please install and configure %1$s.
bg: За да достъпите разделна на магазина моля инсталирайте и конфигурирайте %1$s.

note: translators: %1$s is Plugin name
en: In order to add a contact form to this section, you need to install the %s plugin.
bg: За да добавите контактна форма в този раздел, Вие трябва да инсталирате %s плъгина.

en: Toggle Navigation
bg: Сгъване на навигацията

en: Button Text
bg: Текст на бутона

en: View cart
bg: Преглед на количката

[ctx: Roboto Slab font: on or off]
en: on
bg: На

[ctx: Roboto font: on or off]
en: on
bg: на

en: Footer Three
bg: Футрър три

en: Footer Two
bg: Футър две

en: Footer One
bg: Футър едно

en: Blog Subscribe Section
bg: Раздел за записване за блога

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Footer Menu
bg: Меню за футъра

en: Primary Menu
bg: Основно меню

en: Comments are closed.
bg: Коментарите за затворени.

note: translators: %s is Image sizes for attachment single page.
en: Size: %s
bg: Размер: %s

note: translators: %1$s is Author name wrapped, %2$s is Date
en: Published by %1$s on %2$s
bg: Публикувано от %1$s на %2$s
