Themes - Neve - en to bg translation catalogue (253 entries)

note: Description of the theme
en: Neve is a super fast, easily customizable, multi-purpose theme. It’s perfect for blogs, small business, startups, agencies, firms, e-commerce shops (WooCommerce storefront) as well as personal portfolio sites and most types of projects. A fully AMP optimized and responsive theme, Neve will load in mere seconds and adapt perfectly on any viewing device. While it is lightweight and has a minimalist design, the theme is highly extendable, it has a highly SEO optimized code, resulting in top rankings in Google search results. Neve works perfectly with Gutenberg and the most popular page builders (Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi). Neve is also WooCommerce ready, responsive, RTL & translation ready. Look no further. Neve is the perfect theme for you!
bg: Neve е изключително бърза, лесно конфигурируема многоцелева тема. Перфектна е за блогове, малки бизнеси или новостартирали такива, агенции, фирми, електронни магазини (WooCommerce Storefront), както и сайтове за лично портфолио и повечето типове проекти. Напълно AMP оптимизирана и адаптивна за мобилните устройства, Neve ще се зарежда за броени секунди и ще се адаптира към всяко устройство. Както е лека и с минималистичен дизайн, така темата е силно разширяема, има високо оптимизиран SEO код, водещ до високи резултати в търсенията в Google. Neve работи идеално с Gutenberg и повечето известни разширения за съдържанието (Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi). Neve също така поддържа и WooCommerce, езици с ориентация от дясно на ляво, и е готова за превеждане. Не търсете повече, Neve е перфектната тема за вас!

en: User Email
bg: Потребителски имейл

en: Display Name
bg: Публично име

en: User Nice Name
bg: Име на потребителя по желание

en: Current User
bg: Текущ потребител

en: Items Spacing (px)
bg: Разстояние между елементите (px)

en: Hover Skin Mode
bg: Изглед при преминаване с мишката

en: Justify
bg: Двустранно подравнено

en: Header Presets
bg: Подредба на заглавната част

en: Pages:
bg: Страници:

en: edit
bg: редактирайте

note: translators: %s is the header name
en: You are customizing the %s Header
bg: Редактирате заглавната част %s

en: Checkout URL
bg: URL на страницата за поръчка

en: Cart URL
bg: URL на страницата на количката

en: Product Title
bg: Заглавие на продукта

en: Product Price
bg: Цена на продукта

en: Current Year
bg: Текущата година

en: Home URL
bg: URL на началната страница

en: Site Tagline
bg: Кратко описание на сайта

en: Site Title
bg: Заглавие на сайта

en: Global
bg: Глобални

en: Author URL
bg: URL на автора

en: Author Name
bg: Име на автора

en: Author Bio
bg: Биография на автора

en: Archive URL
bg: URL на архива

en: Archive Title
bg: Заглавие на архива

en: Archive Description
bg: Описание на архива

en: Archive
bg: Архив

en: Current Single URL
bg: URL на текущата страница

en: Current Single Title
bg: Заглавие на текущата публикация

en: Current Single Excerpt
bg: Откъс на текущата публикация

en: Single
bg: Единична публикация/страница

en: Inherit
bg: Наследен

en: Display
bg: Показване

en: Icon Size
bg: Размер на иконата

en: Text and Border
bg: Текст и рамки

en: Background
bg: Фон

en: Normal
bg: Нормален

en: Button Appearance
bg: Показване на бутоните

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Menu label
bg: Надпис на менюто

en: Arbitrary HTML code. It supports also shortcodes.
bg: Допълнителен HTML код. Поддържат се и кратки кодове (shortcodes).

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Hide
bg: Скриване

en: Show
bg: Показване

en: Mobile menu content
bg: Съдържание на мобилното меню

en: Mobile
bg: Мобилни

en: Thumbnail Shadow
bg: Сянка на умаленото изображение

en: Body
bg: Основното съдържание

en: Search Components
bg: Търсене на елементи

en: Display your company logo here or simply use words to describe your business.
bg: Тук показвайте логото на компанията си или напишете няколко думи, които опиват бизнеса ви.

en: Center
bg: Център

en: Change Footer Color
bg: Промяна цвета на дъното

en: Change Copyright
bg: Промяна на текста за авторските права

en: Change Menu
bg: Промяна на менюто

en: Change Header Color
bg: Промяна цвета на заглавната част

en: Change Logo
bg: Промяна на логото

en: Oops! Something went wrong.
bg: Нещо се обърка.

en: Oops! It looks like you&#8217;re offline.
bg: Изглежда връзката ви с Интернет е прекъсната.

en: Desktop
bg: Настолен компютър

en: LifterLMS Booster
bg: Подобрения за LifterLMS

en: Powerful Custom Layouts builder which allows you to easily create your own header, footer or custom content on any of the hook locations available in the theme.
bg: Страхотният строител на допълнителни подредби на страниците ще ви позволи да зададете по свой вкус заглавната част, дъното на сайта, както и самото съдържание за всяка "hook" локация, достъпна в темата.

en: Page Header Builder
bg: Строител за заглавната част на страниците

note: translators: %s link to documentation
en: Design your %1$s by dragging, dropping and resizing all the elements in real-time. %2$s.
bg: Развийте дизайна на %1$s чрез дърпане, поставяне и оразмеряване на всички елементи в реално време. %2$s.

en: The Page Header is the horizontal area that sits directly below the header and contains the page/post title. Easily design an attractive Page Header area using our dedicated builder.
bg: Заглавната част на страницата е хоризонталната зона, която се намира директно след заглавната част на сайта и съдържа заглавието на страницата/публикацията. Чрез нашия специален "строител" ще можете лесно да изготвите привлекателна заглавна част за страниците си.

en: Row Background
bg: Фон на реда

en: Typekit(Adobe) Fonts
bg: Typekit (Adobe) шрифтове

en: Make your LifterLMS pages look stunning with our PRO design options. Specially created to help you set up your online courses with minimum customizations.
bg: Направете LifterLMS страниците зашеметяващи с нашите PRO функционалности и възможности. Специално са създадени, за да задвижите онлайн курсовете си с минимални усилия.

en: The module allows for an easy way of enabling new awesome Adobe (previous Typekit) Fonts in Neve's Typography options.
bg: Модулът позволява лесно включване на новите страхотни Adobe (бившите Typekit) шрифтове в настройките на Neve за типографията.

en: by
bg: от

en: Show Author Avatar
bg: Показване на личната снимка на автора

en: WooCommerce Booster
bg: WooCommerce бустер

en: Blog Booster
bg: Блог бустер

en: PRO
bg: PRO версия

en: Simple but effective module to help you navigate back to the top of the really long pages.
bg: Обикновен, но ефективен метод, който ще ви помогне да се върнете до началото на по-дълги страници.

en: Scroll to Top module
bg: Модул за връщане към горната част на страницата

en: Custom Layouts
bg: Персонализирани оформления

en: Sharing, custom article sorting, comments integrations, number of minutes needed to read an article and many more.
bg: Споделяне, подреждане на персонализирани статии, интеграция на коментари, брой минути, нужни за четене на статия и други.

en: Header Booster
bg: Бустър на заглавната част

en: Header/Footer builder
bg: Строител на заглавната/долната част

en: Empower your online store with awesome new features, specially designed for a smooth WooCommerce integration.
bg: Подсилете вашия онлайн магазин със страхотни нови функционалности, които са специално разработени за гладка WooCommerce интеграция.

en: Easily create custom headers and footers as well as adding your own custom code or content in any of the hooks locations.
bg: Създайте лесно персонализирана горна и долна част на сайта и добавете ваш код или съдържание във всички местоположения на куките.

en: Neve is fully compatible with Gutenberg, the new WordPress editor and for all of you page builder fans, Neve has full compatibility with Elementor, Beaver Builder, and all the other popular page builders.
bg: За всички фенове на функционалността строител на страница, Neve е напълно съвместима с Gutenberg (новият WordPress редактор), Elementor, Beaver Builder и всички други популярни строители на страници.

note: translators: Module name for the upsell.
en: Scroll To Top
bg: Плъзгане нагоре

en: Elementor Booster
bg: Бустер за Elementor

en: Page Builder Compatibility
bg: Съвместимост с Page Builder

en: White Label
bg: Бял етикет

en: White Label module
bg: Модул за услуги с бял етикет

en: Give a huge boost to your entire blogging experience with features specially designed for increased user experience.
bg: Подобрете цялостното работата с блога си с функционалности, които са специално разработени, за да подобрят потребителското преживяване.

en: Easily build your header and footer by dragging and dropping all the important elements in the real-time WordPress Customizer. More advanced options are available in PRO.
bg: Направете лесно горната и долната част на сайта, като придърпате и поставите всички важни елементи в реално време с WordPress Customizer. Още допълнителни опции са налични в PRO версията.

en: Leverage the true flexibility of Elementor with powerful addons and templates that you can import with just one click.
bg: Работете с пълната гъвкавост на Elementor с добавки и шаблони, които можете да импортирате само с едно натискане.

en: Take the header builder to a new level with new awesome components: socials, contact, breadcrumbs, language switcher, multiple HTML, sticky and transparent menu, page header builder and many more.
bg: Отведете строителя на горна част на сайта до следващото ниво с нови страхотни компоненти: социални бутони, информация за контакт, смяна на езика, HTML редактор, прикрепящо се и прозрачно меню и други.

en: For any developer or agency out there building websites for their own clients, we've made it easy to present the theme as your own.
bg: Направили сме така, че темата може лесно да се представя като собствена за всеки разработчик или агенция, които правят сайтове за своите клиенти .

en: Wishlist, quick view, video products, advanced reviews, multiple dedicated layouts and many more.
bg: Списък с предпочитания, бързо преглеждане, видео продукти, разширени отзиви, множество собствени оформления и други.

en: Buttons
bg: Бутони

en: Primary
bg: Основно

en: Secondary
bg: Второстепенно

en: Background Color
bg: Фонов цвят

en: Color
bg: Цвят

en: Hover Color
bg: Цвят при посочване

en: Style
bg: Стил

en: Right
bg: Дясно

en: Left
bg: Ляво

en: Select Menu
bg: Избор на меню

en: Margin
bg: Външно разстояние

en: All
bg: Всички

en: Padding
bg: Вътрешно разстояние

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Title
bg: Заглавие

en: Catalog Sidebar
bg: Каталог на страничната лента

en: Exclusive Products
bg: Ексклузивни продукти

en: Slide from Left
bg: Приплъзване отляво

en: Header Bottom
bg: Най-долу в горната част (Header)

en: Header Main
bg: В основата на горната част (Header)

en: Header Top
bg: Най-горе в горната част (Header)

en: Footer Top
bg: Най-горе в долната част (Footer)

en: Footer Bottom
bg: Най-долу в долната част (Footer)

note: translators: %s - customizer link
en: Replace this widget content by going to %s and add widgets into this widget area.
bg: Заменете съдържанието на тази джаджа, като отидете на %s и добавите джаджи в тази област.

en: Menu Icon
bg: Икона на меню

en: Link
bg: Връзка

en: Logo & Site Identity
bg: Лого и идентичност на сайта

en: Button
bg: Бутон

en: Placeholder
bg: Подсказка

en: Secondary Menu
bg: Второстепенно меню

en: Search Icon
bg: Икона за търсене

en: Last Menu Item
bg: Последен елемент в менюто

en: Items Color
bg: Цвят на елементите

en: Cart Icon
bg: Икона на количката

en: Items Hover Color
bg: Цвят при посочване на елементите

en: Show Site Title
bg: Показване на заглавието на сайта

en: Search for...
bg: Търсене на...

en: Search Form
bg: Формуляр за търсене

en: Active Item Color
bg: Цвят на активен елемент

en: Show Site Tagline
bg: Показване на краткото описание на сайта

en: Post navigation
bg: Навигация в публикациите

en: next
bg: напред

en: previous
bg: предишен

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: Try one of our ready to use Starter Sites
bg: Опитайте един от нашите готови за използване стартови сайтове

en: or go to the theme settings
bg: или влезте в настройките на темата

en: Return to your dashboard
bg: Назад към таблото

note: translators: %s - theme name
en: %s is now installed and ready to use. We've assembled some links to get you started.
bg: %s е инсталиран и готов за използване. Събрахме няколко връзки, които ще ви помгнат да започнете.

note: translators: %s - post type
en: %s Settings
bg: Настройки на %s

note: translators: %s: number of comments
en: %s Comment | %s Comments
bg[0]: %s коментар
bg[1]: %s коментара

en: upgrading PHP to the latest version
bg: обновяване на PHP до последната версия

note: Template Name of the theme
en: Page Builder Full Width (Neve)
bg: Пълна ширина със строител на страници (Neve)

en: Edit
bg: Редакция

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
bg: %1$s в %2$s

en: Tags
bg: Етикети

en: Comment awaiting moderation.
bg: Коментарът очаква одобрение.

en: Typography
bg: Типография

en: Shop / Archive
bg: Магазин / Архив

en: Single Post
bg: Единична публикация

en: Enable Advanced Options
bg: Включване на допълнителните настройки

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
bg: Страницата не съществува. Пробвайте да потърсете, това което ви трябва.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
bg: Няма резултати, отговарящи на вашето търсене. Опитайте отново с други ключови думи.

en: Get started here
bg: Започнете от тук

en: Read More
bg: Прочетете повече

[ctx: comments title]
note: translators: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[0]: %1$s коментар за &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[1]: %1$s коментара за &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Next
bg: Следваща

en: Previous
bg: Предишна

en: Comments Navigation
bg: Навигация на коментарите

en: Comments are closed.
bg: Коментари са забранени.

note: translators: search result
en: Search Results for: %s
bg: Резултати от търсене на: %s

en: Navigation Menu
bg: Навигационно меню

en: Close
bg: Затваряне

note: translators: %s is Link to new post
en: Ready to publish your first post? %s.
bg: Време е за първата ви публикация. %s.

en: Reply
bg: Отговорете

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: Headings
bg: Заглавия

en: General
bg: Обща

en: Header
bg: Заглавна част

en: Elements Order
bg: Подредба на елементите

en: Content Width (%)
bg: Ширина на съдържанието (%)

en: Sidebar Layout
bg: Разположение на страничната лента

note: translators: %1$s is Theme Name ( Neve ), %2$s is WordPress
en: %1$s | Powered by %2$s
bg: %1$s | Задвижван от %2$s

en: Others
bg: Други

en: Single Product
bg: Единичен продукт

en: Sitewide Content Width (%)
bg: Ширина на съдържанието за целия сайт (%)

en: Sitewide Sidebar Layout
bg: Разположение на страничното поле за целия сайт

en: Search
bg: Търсачка

en: Section Content
bg: Съдържание на раздела

en: Text
bg: Текст

en: None
bg: Без

en: Content
bg: Съдържание

en: Footer
bg: Дъно на сайта

en: Single Product Container Style
bg: Стил на контейнера на единичен продукт

en: Single Post Container Style
bg: Стил на контейнера на единичната публикация

en: Shop / Archive Container Style
bg: Стил на контейнера на магазин / архива

en: Blog / Archive Container Style
bg: Стил на контейнера на Блог / Архива

en: Default Container Style
bg: Стил на контейнера по подразбиране

en: Meta Order
bg: Подредба на метаданните

en: Comments
bg: Коментари

en: Date
bg: Дата

en: Category
bg: Категория

en: Author
bg: Автор

en: Post Content Order
bg: Подредба на съдържанието на публикацията

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Title & Meta
bg: Заглавие и метаданни

en: Thumbnail
bg: Обложка

en: Infinite Scroll
bg: Постоянно зареждане на още

en: Number
bg: Число

en: Post Pagination
bg: Странициране на публикациите

en: Excerpt Length
bg: Дължина на откъса

en: Enable Masonry
bg: Разрешаване на Masonry

en: Layout
bg: Подредба

en: Blog
bg: Блог

en: Blog / Archive
bg: Блог / Архив

en: Colors & Background
bg: Цветове и фон

note: translators: %s is the header name
en: Default
bg: По подразбиране

en: Footer Four
bg: Дъно 4

en: Footer Three
bg: Дъно 3

en: Footer Two
bg: Дъно 2

en: Footer One
bg: Дъно 1

en: Shop Sidebar
bg: Странично поле за магазина

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Footer Menu
bg: Меню в дъното

en: Primary Menu
bg: Основно меню

en: Content / Sidebar
bg: Съдържание / Странично поле

en: Footer Options
bg: Настройки за дъното

en: Blog Layouts
bg: Подредби за блога

en: Header Options
bg: Настройки за заглавната част

en: Layout Options
bg: Настройки за подредбата

en: Customize Fonts
bg: Промяна на шрифтовете

en: Set Colors
bg: Задаване на цветове

en: Upload Logo
bg: Качване на лого

en: Read full documentation
bg: Прочетете пълната документация

en: Documentation
bg: Документация

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Filter
bg: Филтър

en: Cart
bg: Количка

en: No Sidebar
bg: Без странична лента

en: Right Sidebar
bg: Дясна странична лента

en: Left Sidebar
bg: Лява странична лента

en: Container
bg: Контейнер

en: Full Width
bg: Пълна ширина

en: Contained
bg: В контейнер

en: Customizer Setting
bg: Според общите настройки

en: Disable Footer
bg: Изключване на дънната част

en: Disable Featured Image
bg: Изключване картинката на публикацията

en: Disable Title
bg: Изключване на заглавието

en: Disable Header
bg: Изключване на заглавната част

en: Components
bg: Компоненти

en: Enable Individual Content Width
bg: Задаване на собствена ширина на съдържанието

en: Content Width
bg: Ширина на съдържанието

en: Skip to content
bg: Продължете към съдържанието

en: Sites Library
bg: Библиотека на сайта

note: translators: %s - Theme name
en: With %s, you can choose from multiple unique demos, specially designed for you, that can be installed with a single click. You just need to choose your favorite, and we will take care of everything else.
bg: С %s можете да изберете от множество уникални демонстрации, специално направени за вас, които могат да бъдат инсталирани с едно натискане на копчето. Изберете любимата си, а ние ще се погрижим за всичко друго.

note: translators: %s - Theme name
en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use %s.
bg: Имате нужда от допълнителни подробности? Проверете пълната ни документация за подробна информация относно употребата на %s.

note: translators: %s - Theme name
en: We want to make sure you have the best experience using %1$s, and that is why we have gathered all the necessary information here for you. We hope you will enjoy using %1$s as much as we enjoy creating great products.
bg: Искаме да сме сигурни, че ще се чувствате добре, когато използвате %1$s, заради което събрахме тук всичката информация, от която бихте имали нужда. Надяваме се, че работата с %1$s ще е поне толкова приятна, колкото приятно беше за нас създаването на страхотни продукти.

note: translators: %s - Theme name
en: %s now comes with a sites library with various designs to pick from. Visit our collection of demos that are constantly being added.
bg: %s пристига с библиотека от сайтове с разнообразни дизайни, от които да изберете. Посетете колекцията ни от демонстрации, където постоянно се добавят нови.

en: Get the PRO version!
bg: Вземете PRO версията!
