Themes - Twenty Fifteen - en to bg translation catalogue (62 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
bg: Темата по подразбиране за 2015-та е изчистена, блог-фокусирана и създадена с идеята за яснота. Типографията на Twenty Fifteen е проста, функционална и надеждна за всички размери екрани, както и подходяща за много езици. Темата е създадена с мисъл първо за мобилното потребление, което значи, че съдържанието ви винаги е представено добре, независимо дали се чете през телефон, таблет, лаптоп или настолен компютър.

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
bg: Едно мнение за &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: post title
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
bg: Оставете коментар <span class="screen-reader-text"> за %s</span>

en: Previous post:
bg: Предишна публикация:

en: Previous
bg: Предишна

en: Next post:
bg: Следваща публикация:

en: Next
bg: Следваща

en: Search Results for: %s
bg: Резултати от търсене на: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
bg: Пълен размер

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
bg: Категории

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
bg: Автор

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
bg: Публикувано на

[ctx: Used before post format.]
en: Format
bg: Формат

en: Featured
bg: На фокус

en: Newer Comments
bg: По-нови коментари

en: Older Comments
bg: По-стари коментари

en: Comment navigation
bg: Навигация в коментарите

en: Blue
bg: Сини

en: Purple
bg: Лилава

en: Pink
bg: Розова

en: Yellow
bg: Жълта

en: Dark
bg: Тъмна

en: Default
bg: По подразбиране

en: Header and Sidebar Background Color
bg: Цвят на заглавката и фона на страничната колона

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
bg: Приложено към заглавката на малки екрани и страничната колона на големи.

en: Header and Sidebar Text Color
bg: Цвят на текста в заглавката и страничната колона

en: Base Color Scheme
bg: Основна цветова схема

en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
bg: За да използвате Twenty Fifteen версията ви на WordPress трябва да бъде поне 4.1. В момента използвате версия %s. Опитайте отново след като обновите.

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
bg: <span class="meta-nav">Публикувано в</span><span class="post-title">%title</span>

en: Next Image
bg: Следващо изображение

en: Previous Image
bg: Предишно изображение

en: Menu and widgets
bg: Меню и джаджи

en: Skip to content
bg: Към съдържанието

en: collapse child menu
bg: свиване на дъщерното меню

en: expand child menu
bg: разширяване на дъщерното меню

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
note: Translators: To add an additional character subset specific to your language, translate this to 'greek', 'cyrillic', 'devanagari' or 'vietnamese'. Do not translate into your own language.
en: no-subset
bg: cyrillic

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
bg: включен

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
bg: включен

[ctx: Noto Sans font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
bg: включен

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
bg: Добавете тук джаджи, които да се показват в страничната ви лента.

en: Widget Area
bg: Зона за джаджи

en: Social Links Menu
bg: Меню с линкове към социални мрежи

en: Primary Menu
bg: Главно меню

en: Proudly powered by %s
bg: Задвижвано с гордост от  %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
bg: Страницата не съществува. Пробвайте да потърсете, това което ви трябва.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
bg: Няма резултати, отговарящи на вашето търсене. Опитайте отново с други ключови думи.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
bg: Време е за първата ви публикация. <a href="%1$s">Започнете от тук</a>.

en: Nothing Found
bg: Нищо не е открито

en: Edit
bg: Редактиране

en: Pages:
bg: Страници:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
bg: Нататък %s

en: Comments are closed.
bg: Коментари са забранени.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[0]: Едно мнение за &ldquo;%2$s&rdquo;
bg[1]: %1$s мнения за &ldquo;%2$s&rdquo;

en: View all posts by %s
bg: Всички публикации от %s

en: Published by
bg: Публикувано от

en: Page
bg: Страница

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
bg: Нищо не бе намерено на този адрес. Защо не пробвате полето за търсене?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
bg: Страницата не е открита.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
bg: екипа на WordPress
