Themes - Twenty Twenty-Three - en to bg translation catalogue (66 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Three is designed to take advantage of the new design tools introduced in WordPress 6.1. With a clean, blank base as a starting point, this default theme includes ten diverse style variations created by members of the WordPress community. Whether you want to build a complex or incredibly simple website, you can do it quickly and intuitively through the bundled styles or dive into creation and full customization yourself.
bg: Twenty Twenty-Three е проектирана да се възползва от новите инструменти за дизайн, въведени в WordPress 6.1. С чиста, празна основа като отправна точка, тази тема по подразбиране включва десет разнообразни варианта на стил, създадени от членове на общността на WordPress. Независимо дали искате да създадете сложен или невероятно прост уебсайт, можете да го направите бързо и интуитивно чрез приготвените стилове или сами да се потопите в създаването и пълно персонализиране.

[ctx: label]
en: Search
bg: Търсене

en: Search
bg: Търсене

[ctx: Font family name]
en: System Font
bg: Системен шрифт

[ctx: Template part name]
en: Header
bg: Заглавна част

[ctx: Custom template name]
en: Blank
bg: Празна страница

[ctx: Color name]
en: Tertiary
bg: Третичен

[ctx: Template part name]
en: Footer
bg: Долна част на сайта

[ctx: Color name]
en: Secondary
bg: Вторичен

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
bg: Филтър по подразбиране

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
bg: Задвижван от %s

[ctx: Custom template name]
en: Blog (Alternative)
bg: Блог (алтернативен)

[ctx: Style variation name]
en: Whisper
bg: Шепот

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary to Primary Fixed
bg: Третичен към вторичен към първичен фиксиран

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary Fixed
bg: Първичен към вторичен към третичен фиксиран

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary to Tertiary
bg: Първичен към вторичен към третичен

[ctx: Style variation name]
en: Sherbet
bg: Шербет

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
bg: Много голям

[ctx: Font size name]
en: Large
bg: Голям

[ctx: Font size name]
en: Medium
bg: Среден

[ctx: Font size name]
en: small
bg: малък

[ctx: Gradient name]
en: Dots
bg: Точки

[ctx: Gradient name]
en: Base to Primary
bg: База към Първичен

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Secondary
bg: Третичен към вторичен

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Primary
bg: Вторичен към първичен

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Secondary
bg: Първичен към вторичен

[ctx: Style variation name]
en: Pilgrimage
bg: Поклонение

[ctx: Font size name]
en: Gigantic
bg: Гигантски

[ctx: Font size name]
en: Huge
bg: Огромен

[ctx: Font size name]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: Font size name]
en: Tiny
bg: Мъничък

[ctx: Style variation name]
en: Marigold
bg: Невен

[ctx: Style variation name]
en: Grapes
bg: Грозде

[ctx: Style variation name]
en: Electric
bg: Електрически

[ctx: Style variation name]
en: Canary
bg: Канарче

[ctx: Color name]
en: Primary
bg: Първичен

[ctx: Color name]
en: Contrast
bg: Контраст

[ctx: Color name]
en: Base
bg: Основа

[ctx: Gradient name]
en: Primary to Tertiary
bg: Първичен към третичен

[ctx: Gradient name]
en: Base to Secondary to Base
bg: Основа към вторичен към основа

[ctx: Style variation name]
en: Aubergine
bg: Патладжан

[ctx: Label for a list of post tags]
en: Tags:
bg: Етикети:

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its author]
en: by
bg: от

[ctx: Preposition to show the relationship between the post and its categories]
en: in
bg: в

[ctx: Title of comments section]
en: Comments
bg: Коментари

[ctx: Pattern title]
en: Hidden Comments
bg: Скрити коментари

[ctx: placeholder for search field]
en: Search...
bg: Търсене...

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: This page could not be found.
bg: Тази страница не може да бъде намерена.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden 404
bg: Скрит 404

[ctx: sample content for call to action button]
en: Get In Touch
bg: Свържете се с нас

[ctx: sample content for call to action]
en: Got any book recommendations?
bg: Имате ли препоръки за книги?

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
bg: Метаданните за публикацията

[ctx: Font size name]
en: 2X Large
bg: 2Х Голям

[ctx: Style variation name]
en: Pitch
bg: Катран

[ctx: Style variation name]
en: Block out
bg: Изпъкване

[ctx: Gradient name]
en: Tertiary to Primary
bg: Третичен към първичен

[ctx: Gradient name]
en: Secondary to Base
bg: Вторичен към основен

[ctx: Verb to explain the publication status of a post]
en: Posted
bg: Публикувана

[ctx: Pattern title]
en: Post Meta
bg: Метаданни за публикацията

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
bg: Няма съвпадение по критериите ви. Опитайте отново с различни ключови думи.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden No Results Content
bg: Скрито съдържание при липсващи резултати

[ctx: Pattern title]
en: Default Footer
bg: Дъно на сайта по подразбиране

[ctx: Pattern title]
en: Call to action
bg: Призив за действие

note: Author of the theme
en: the WordPress team
bg: екипа на WordPress

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org
bg: https://bg.wordpress.org

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentythree
bg: https://bg.wordpress.org/themes/twentytwentythree
