ПОРЕДЕН ВОЛЕЙБОЛЕН СБЛЪСЪК В МЕХАНО

Тази седмица се проведе поредният волейболен сблъсък в ПГМЕЕ – гр. Бургас. Турнирът беше трети поред, като в него сили премериха най-добрите отличили се отбори от 8-10 клас и най-добрите отличили се отбори от 11-12 клас, а именно 10д, 10е, 10з, 10и, 11б, 11д, 12а и 12б. Специален гост беше нашият директор –  инж. Роза Желева.

На 17.04.24г. се изигра първата среща в турнира между 10д и 12а клас. Момчетата от 10д клас спечелиха с 2:0 гейма и продължиха  напред . След тях отборите на 11б и 11д клас направиха изключително оспорван мач, но накрая победител с 2:1 гейма беше 11б и така се придвижиха към полуфиналите. Третата среща беше между 10е и 12б клас, отборът на 12б надви съперника си с 2:0 гейма. На следващия ден 10и клас надигра отбора на 10з клас с 2:0 гейма и така те станаха 4-тият полуфиналист на турнира.

На 19.04.24г. стартираха полуфиналните срещи между отборите на 10д и 10и клас, 11б и 12б клас. Четирите отбора демонстрираха отлични волейболни отигравания, показаха спортни емоции и хъс за победа, но до финала достигнаха само два отбора  – 10и и 12б клас. Срещата за третото място премина в  много оспорвана борба. Отборът на 10д клас успя да спечели мача с 2:1 гейма срещу отбора на 11б. Във финалната среща се изправиха двата най-добри отбора на турнира –  10и и 12б клас. Участниците сътвориха страхотен волейболен спектакъл в пет гейма. Първият гейм беше спечелен от 12б клас, 10и изравниха във втория, 12б отново надвиха в третия, но 10и клас показаха, че не се предават и изравниха в четвъртия. Петият гейм отново беше точка за точка, но по опитните ученици от 12б клас показаха повече характер и успяха да го спечелят с 15:11 точки. Така големият победител в турнира станаха 12б клас.

Отборите бяха наградени от г-жа Желева, която ги поздрави за чудесната игра и им пожела още по-големи успехи както в спорта така и в останалите дисциплини, които изучават.